KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7234100
*
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:17:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 15:36:06
1
350 kr
31/10 17:48:36
1
500 kr
31/10 19:06:46
2
450 kr
31/10 19:07:37
2
750 kr
31/10 19:09:55
1
700 kr
31/10 19:10:43
1
800 kr
31/10 19:12:21
2
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 15:36:06 | 1 | 350 kr |
31/10 17:48:36 | 1 | 500 kr |
31/10 19:06:46 | 2 | 450 kr |
31/10 19:07:37 | 2 | 750 kr |
31/10 19:09:55 | 1 | 700 kr |
31/10 19:10:43 | 1 | 800 kr |
31/10 19:12:21 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:36